Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri

Merhabalar, bu yazımızda sizlere gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketlerini listeledik. Özel endişelerinizden dolayı veya genel kullanım amacıyla bu alan adı kayıt şirketlerini tercih etmeniz durumunda kendinizi bir veya birkaç tık daha güvende hissedebilirsiniz. 

Hepsi sizi çekici tanıtım teklifleriyle cezbetmeye çalışıyor, ancak kendinizi ödeme yaparken bulmak istemiyorsunuz yüksek yenileme ücretleri daha sonra aşağı doğru. Kesinlikle bir kayıt şirketi ile uzun vadeli bir ilişki girmek istemezsiniz. temel özellikler için ekstra ücret, WHOIS gizlilik koruması, SSL sertifikası veya e-posta entegrasyonu gibi.

Her şey web siteniz için özel ihtiyaç ve planlarınıza gelir. Eğer planlıyorsanız alan adlarını aktarma, örneğin, maliyetin makul olduğunu ve çok fazla güçlük olmadığını bilmek istersiniz..

Şu anda kullanılamayan bir alan adı açıyorsanız, bir backorder yerleştirebilmeniz gerekir. İşletmenizin standart .com’dan daha fazlasına ihtiyacı varsa, kayıt sitenizin iyi bir dizi alan adı uzantısı sağladığından emin olmak istersiniz.

Tüm farklı kayıt şirketlerini titizlikle kontrol etmek için zamanınız yok – bu yüzden araştırmayı sizin için yaptık. Size en iyi on listeyi sunmak için düzinelerce alan adı kayıt kuruluşunu değerlendirdik.

Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri ne için kullanmalısınız.

EraNet (Todaynic olarak da bilinir.)

image 41
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri – EraNet (Todaynic olarak da bilinir.)

2000 yılından bu yana hizmet veren EraNet, Makao (Çin Özel Yönetim Bölgesi) merkezli bir şirkettir. ICANN akreditasyonu bulunmaktadır. Popüler birçok global ödeme yöntemini kabul etmektedir. Özel kayıt için ekstra ücretlendirme yapmaktadır. Anlaşmazlık durumunda yargı alanı Hong Kong’dur.

Cnobin (Bizcn olarak da bilinir.)

Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri - Cnobin (Bizcn olarak da bilinir.)
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri – Cnobin (Bizcn olarak da bilinir.)

2002 yılından bu yana hizmet veren Cnobin, Hong Kong (Çin Özel Yönetim Bölgesi) merkezli bir şirkettir. ICANN akreditasyonu bulunmaktadır. Popüler birçok global ödeme yöntemini kabul etmektedir. Özel kayıt için ekstra ücret almamaktadır. Anlaşmazlık durumunda yargı alanı Hong Kong’dur.

Sevebileceğin İçerik  Envato Haziran Ayı Ücretsiz Dosyalar ,Tasarımlar, Temalar, Grafikler - 2021

Njalla (Alan adınızın gerçek sahibi olmazsınız.)

Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri - Njalla (Alan adınızın gerçek sahibi olmazsınız.)
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri – Njalla (Alan adınızın gerçek sahibi olmazsınız.)

2016 yılından bu yana hizmet veren Njalla, St. Kitts & Nevis (Karayipler’deki Küçük Antiller’de bulunan bir ada) merkezli bir şirkettir. Njalla’nın üst kuruluşu 1337 LLC’dir. Njalla, bir alan adını son kullanıcınını adına satın alıp, son kullanıcıya kiralamaktadır. Yani son kullanıcı alan adının gerçek sahibi olmaz. Popüler birçok global ödeme yöntemini ve kripto para birimlerini kabul etmektedir. Özel kayıt için ekstra ücret almamaktadır. Anlaşmazlık durumunda yargı alanı St. Kitts & Nevis’tir.

Gandi (Saçmalık yok felsefesi)

Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri - Gandi (Saçmalık yok felsefesi)
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri – Gandi (Saçmalık yok felsefesi)

1999 yılından bu yana hizmet veren Gandi, Fransa merkezli bir şirkettir. ICANN akreditasyonu bulunmaktadır. Her şeyden önce, “saçmalık yok” altın kurallarıdır. Popüler birçok global ödeme yöntemini ve kripto para birimlerini kabul etmektedir. Özel kayıt için ekstra ücret almamaktadır. Anlaşmazlık durumunda yargı alanı Fransa’dır.

Internet.bs

Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri - Internet.bs
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri – Internet.bs

2003 yılından bu yana hizmet veren Internet.bs, Bahamalar merkezli bir şirkettir. ICANN akreditasyonu bulunmaktadır. Karayipler bölgesinin en büyük alan adı kayıt şirketidir. Kart veya PayPal ile ödeme seçeneği kabul edilmektedir. Özel kayıt için ekstra ücret almamaktadır. Anlaşmazlık durumunda yargı alanı Bahamalar’dır.

Panamanames

Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri - Panamanames
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri – Panamanames

2009 yılından bu yana hizmet veren Panamanames, Panama Cumhuriyeti merkezli bir şirkettir. ICANN akreditasyonu bulunmaktadır. Kart, WebMoney, uluslararası banka transferi veya PayPal ile ödeme seçeneği kabul edilmektedir. Özel kayıt için ekstra ücret almamaktadır. Anlaşmazlık durumunda yargı alanı Panama Cumhuriyeti’dir.

EasyDNS

Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri - easyDNS
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri – easyDNS

1998 yılından bu yana hizmet veren easyDNS, Kanada merkezli bir şirkettir. ICANN akreditasyonu bulunmaktadır. Kanada’nın en köklü alan adı kayıt şirketidir. Popüler birçok global ödeme yöntemini ve kripto para birimlerini kabul etmektedir. Özel kayıt için ekstra ücretlendirme yapmaktadır. Anlaşmazlık durumunda yargı alanı Kanada’dır.

OrangeWebsite

Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri - OrangeWebsite
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri – OrangeWebsite

2009 yılından bu yana hizmet veren OrangeWebsite, İzlanda merkezli bir şirkettir. ICANN akreditasyonu bulunmuyor. Internet.bs yeniden satıcısıdır. Popüler birçok global ödeme yöntemini ve kripto para birimlerini kabul etmektedir. Özel kayıt için ekstra ücret almamaktadır. Anlaşmazlık durumunda yargı alanı İzlanda’dır.

Sevebileceğin İçerik  Hikayeyi Anlamak İçin Marvel Filmleri ve İzleme Sırası - 2021

Swizzonic

Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri - Swizzonic
Gizlilik dostu ve güvenilir alan adı kayıt şirketleri – Swizzonic

2009 yılından bu yana hizmet veren Swizzonic, İsviçre merkezli bir şirkettir. “.ch” ve “.li” uzantılı alan adları için ICANN nezdinde onaylanmış bir satıcıdır ancak diğer alan adları için bir akreditasyon bulunmuyor. Kart veya PayPal ile ödeme seçeneği kabul edilmektedir. Özel kayıt için ekstra ücretlendirme yapmaktadır. Anlaşmazlık durumunda yargı alanı İsviçre’dir.

Notlar:
1. Her alan adı uzantısı özel kaydı desteklemeyebilir.
2. Bazı alan adı uzantılarının işletmecileri, özel şirketler olabilir. Mesela Verisign gibi. Riskli durumlarda bu işletmeciler alan adlarına direkt olarak müdahalede bulunabilirler.
3. Gelişigüzel bilgiler ile üyelik oluşturmanız, üyeliğinizin manuel olarak incelenmesine sebep olabilir. Alan adınıza gerçekten hakim olmak istiyorsanız doğru ve geçerli bilgiler kullanmalısınız.

Kaynak: R10.NET – mikbalavserenKonu Teşekkürler.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarım.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin