csgo sekmeme kodları
csgo sekmeme kodları

Counter Strike oynayanların çoğu silahın sekmemesini ister, en azından görsel olarak zor gelir.CS GO sekmeme kodu bizzat oyun yapımcısı Valve tarafından hazırlanmış bir koddur.Bu yazımızda sizlere CS GO sekmeme kodu nasıl yapılır onu aktaracağız.
CS:GO efsane oyunlar arasında bulunuyor. Dünyada en çok oynanan oyunlar sıralamasında ilk sırada desek yanlış olmaz. Oyuncular çevrim için olarak en fazla oynadığı oyunlar arasında bulunuyor. Oyuncular oyunu oynarken oyundan çok daha fazla zevk almak için ayarlar yapıyor, aşağıda sizler için silahınızın daha az sekmesi için gereken kodları listeledik.

CS GO Sekmeme Kodu:

image 29

CS GO klasik olarak kodları girmek için kullanacağımız panel üzerinden gireceğiz yine. işte sizler için adım adım CS GO silah sekmesini önlemenin yolu aşağıdadır.

CS GO oyununda atölye modlarında yada yetkili olduğunuz sunucularda kullanabileceğiniz konsol kodları bulunmaktadır. Bunlardan birisi de CS GO mermi sekmeme kodu diğer adı ile No Recoil kodudur. Bu arada kodun mantığı hedefe nişan alarak sıkmaktır.

Not: Kodu aktif etmeden önce konsolu ayarlardan etkinleştirme yapmanız gerekmektedir. Konsola hile kodlarının aktif olarak kullanılabilmesini sağlamak amacıyla sv_cheats 1 kodunu girmelisiniz

csgokonsol
csgokonsol
 • Oyuna girdikten sonra konsolu açın
 • Açılan konsol üzerinden ‘sv_cheats 1’ komutuyla aktif edebilirsiniz
 • Kapatmak isterseniz ise ‘sv_cheats 0’ komutuyla kapatabilirsiniz.

İşte bu kadar basitti, bu durumu biraz daha iyileştirmek için aşağıdaki kodlarda işinize yarayacaktır.Her birini farklı şekilde tek tek girmeniz gerekir.

Konsol Kodları:

 • “weapon_accuracy_nospread 1”
 • “weapon_debug_spread_gap 1”
 • “weapon_recoil_cooldown 0”
 • “weapon_recoil_decay1_exp 99999”
 • “weapon_recoil_decay2_exp 99999”
 • “weapon_recoil_decay2_lin 99999”
 • “weapon_recoil_scale 0”
 • “weapon_recoil_suppression_shots 500”

Bu kadar silahın geri tepmesinde ki etkiyi daha da aşağı çekecektir.Bu sayede daha çok gerçeklikten uzaklaşmış bir oyun oynayabilirsiniz.

Sevebileceğin İçerik  VALORANT PRİDE KARTLARI: KODLAR, NASIL ALINIR VE DAHA FAZLASI - 2021

CS:GO Komut Konsolu/Penceresi Nasıl Açılır?

Komut konsolunu oyun içerisindeki ayarlardan nasıl açacağınızı gösteren ufak bir kılavuz hazırladım.

 1. CS:GO oyununu çalıştırın ardından ana menü ekranına geldiğinizde sol kısımdan “ayarlar” çarkına tıklayın.
 2. Ayarlar kısmından “oyun içi ayarlarına” tıklayın.
 3. Oyun içi ayarlar kısmına geldiğinizde sekmeyi “geliştirici konsolunu etkinleştir” seçeneğini görünene kadar sekmeyi aşağı kaydırın.
 4. “Geliştirici konsolu(Komut konsolu) etkinleştir” seçeneğini gördüğünüzde ise evet olarak seçin ve ardından uygula butonuna basın.
 5. Geliştirici konsolunu aktif ettikten sonra “Klavye ve Fare” ayarlarına tıklayın.
 6. “Klavye ve Fare” sekmesine girdiğinizde sekmeyi “Komut konsolu” veya “geliştirici komut konsolu”yazısını bulun ve ardından kısayol tuşunu erişebileceğiniz en kolay tuşa atayın.
 7. Kısayol tuşunu atadıktan sonra ayarları kaydetip, “uygula” butonuna basıp çıkabilirsiniz.
csgokonsol
csgokonsol

Not: Hepsini birden kopyalayıp, konsola girmeyi denemeyin, çalışmayacaktır. Kodları tek tek girin ve oyunun keyfini çıkarın.

CSGO sekmeme kodu dedik ama bir pek çok kod var. Kodları kopyalayarak konsola yapıştırıyorsunuz ve no recoil yani silahın tepme olayını tamamen ortadan kaldırıyorsunuz.

Peki CS GO Nedir ?

image 28

Açılımı Counter-Strike: Global Offensive olan oyun, Valve tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunudur. Counter serisinin en başarılısı olma unvanına sahiptir ve yıllardır süre gelen FPS oyunların zirvesinde yer almaktadır.

Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunudur. Counter-Strike serisinin dördüncü oyunudur. Ağustos 2012’de Microsoft Windows, macOS, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya sürülürken, Linux sürümü 2014‘te piyasaya sürülmüştür.

Oyun, Teröristler ve Anti-Teröristler adlı takımı Her iki taraf da birbirlerini yok etmeleriyle ve aynı zamanda ayrı hedefleri tamamlamakla görevlidir. Teröristler, oyun moduna bağlı olarak ya bombayı yerleştirmeli ya da rehineleri savunmalıdır; Anti Teröristler ise ya bombanın yerleştirilmesini önlemeli, bombayı etkisiz hale getirmeli ya da rehineleri kurtarmalıdır. Hepsi bu moda özgü farklı özelliklere sahip dokuz oyun modu vardır. Oyunda ayrıca oyuncuların özel Valve sunucularında oynamasına ve ayrıca topluluk üyelerinin özel haritalar ve oyun modları ile kendi sunucularını barındırmalarına izin veren eşleştirme desteği de bulunmaktadır. Bir battle royale oyun modu olan “Tehlikeli Bölge“, Aralık 2018’de tanıtıldı.

Sevebileceğin İçerik  En iyi oyun nickleri, şekilli nickler! En havalı ve en güzel nickler - 2021

Aralık 2018‘de Valve, kozmetik ürünlerden elde edilen gelire odaklanarak CS:GO’yu oynaması ücretsiz oyuna geçirdi.

Oynanış:

Serinin önceki oyunları gibi Global Offensive, görev tabanlı birçok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular ilk önce görevleri tamamlamak veya düşman takımı yok etmek için teröristler veya terörle mücadele ekibi takımlarından birini seçerler. Örneğin, yıkım haritalarında (de_) teröristler bomba kurmaya çalışırken, terörle mücadele bombanın kurulmasını engellemeye veya kurulmuş bombayı imha etmeye çalışır. Global Offensive’e önceki oyunlardaki görevlere ek olarak silah yarışı (arms race) denilen bir mod eklenmiş, bu modla birlikte klasik Counter-Strike haritalarının yanında farklı haritalar da oyuna dahil edilmiştir.

Önceki oyunlarda olduğu gibi, bir tur görevlerin tamamlanmasıyla veya düşman takımın imha edilmesiyle sona erer ve yeni bir tur başlar. Tur bitmeden ölen oyuncular, dirilmek için turun bitmesini beklemek zorundadır. Oyuncular önceki turdaki performansına göre alacağı parayla silah ve ekipman satın alabilir.

Detaylı Kaynak: Wikipedia

Cs:go Resmi Sitesi: Blog

Diğer yazılarım: yunuskaratas.com.tr

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin