En çok izlenen Animasyon Filmleri – 2021
En çok izlenen Animasyon Filmleri – 2021

Merhabalar bu yazımda sizlere En çok izlenen animasyon filmerini, Kaliteli ve birbirinden güzel animasyon filmlerini listeleyeceğim.

Bazı kişiler animasyon filmlerini çizgi film, çocuk filmi diye adlandırıp izlemek istemeyenlerin olduğunu biliyorum fakat bazı animasyon filmlerinin bütçeleri normal filmlerden bile daha fazla olabiliyor, normal bir filmden daha fazla emek harcanabiliyor.

önyargısız bir şekilde birkaç animasyon filmi seyretmek gerek. Ondan sonra bu türden düşüncelerinizin silineceğine emin olabilirsiniz. Neyse, çok uzatmadan başlayalım.

Evde televizyon, bilgisayar, telefon, tablet karşısında oturup film izlemeyi sevenlerdenseniz bu animasyon listesi tam size göre. Çocuklarla eğlenceli vakit geçirmek, ailenizle film keyfi yapmak ya da rengarenk sahnelerin içerisine dalıp gitmek için animasyon film önerilerini keşfedin ve fragmanlarını izleyin.

Dünyada ve ülkemiz olan Türkiye de En çok izlenen Animasyon Filmlerini sizde izlemelisiniz. animasyon filmleri sizlere ne kadar çocuksu gelse de çocuksu değillerdir. bir şans vermenizi öneriyorum.

Ruhların Kaçışı, Spirited Away (IMDb 8,6)

En çok izlenen Animasyon Filmleri - Ruhların Kaçışı, Spirited Away
En çok izlenen Animasyon Filmleri – Ruhların Kaçışı, Spirited Away

Ruhların Kaçışı, Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin en değerli yapıtlarından biri. Film, küçük Chihiro ve ailesinin yeni bir kasabaya taşınmalarıyla açılır. Yolculuk esnasında yolda gördükleri bir tünele dikkat eden aile, tünelin içerisinden geçtiklerinde karşılaştıkları fantastik dünyanın içerisinde büyülenirler. Ancak bu kasabada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır, bu büyü kısa bir zaman sonra bozulacaktır. Ailesini kaybeden küçük Chihiro, babasını kurtarmak için korku dolu bir maceraya atılacaktır.

Sevebileceğin İçerik  Envato Haziran Ayı Ücretsiz Dosyalar ,Tasarımlar, Temalar, Grafikler - 2021


Animasyon türünün en önemli örneklerinden biri olan film, 75. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon dalında Oscar’a; 52. Berlin Film Festivali’nde ise Altın Ayı ödülüne layık görülmüştür. Film, Japon sinema tarihinin en başarılı filmi olarak da kırılması güç bir rekoru elinde tutuyor.

Ruhların Kaçışı, Spirited Away Fragman:

Ratatuy – Ratatouille (IMDb 8,0)

En çok izlenen Animasyon Filmleri - Ratatuy - Ratatouille
En çok izlenen Animasyon Filmleri – Ratatuy – Ratatouille

Şişman fare Remy, yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle tek bir hayale sahiptir: Aşçı olabilmek! Bu idealini gerçekleştirmek için Paris’in yolunu tutan sevimli fare kaza eseri kendisini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur. Restoranın yeni çöpçüsüyle ilginç bir anlaşma yapan Remy, tüm hünerlerini sergileyebileceği büyülü mutfağa ulaşmaştır. Ancak bu tek hayalini gerçekleştirmek, farelerden iğrenen bir insanlığın var olduğu bir dünyada pek kolay olmayacaktır.


Walt Disney’den çıkan film, Kayıp Balık Nemo, Yukarı Bak, Oyuncak Hikayesi gibi animasyon türünün en yaratıcı örneklerinin üretildiği Pixar stüdyolarının ürünü. Yönetmenlik ve senaryo yazımını Brad Bird ve Jan Pinkava ikilisinin üstlendiği Ratatuy, gösterime girdiği yıl Akademi Ödülleri’nde ‘En İyi Animasyon Film’ Oscar’ını kazanmıştı.

Ratatuy – Ratatouille Fragman:

Oyuncak Hikâyesi, Toy Story (IMDb: 8,3)

En çok izlenen Animasyon Filmleri - Oyuncak Hikâyesi, Toy Story
En çok izlenen Animasyon Filmleri – Oyuncak Hikâyesi, Toy Story

Oyuncak Hikayesi’nde Andy oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven ve oyuncaklarına değer veren küçük bir çocuktur. Ancak Andy’nin oyuncakları hakkında bilmediği bir şey vardır. Bu da Andy’nin yokluğunda, oyuncaklarının kovboy Woody’nin önderliğinde hayata geldiğidir. Bir gün Andy güzel bir hediye alır. Bu hediye de son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’dır. Andy’nin aldığı bu hediye oyuncaklar arasındaki ego tartışmalarını da beraberinde getirecektir.
Gösterildiği sene animasyon teknolojisini başka bir noktaya taşıyan ve Pixar’ın piyasadaki yerini iyiden iyiye sağlamlaştıran Toy Story, bir dönemin çocuklarını derinden etkilemiş bir çizgi-fenomen.

Oyuncak Hikâyesi, Toy Story Fragman:

Arabalar – Cars (IMDb 7,1)

En çok izlenen Animasyon Filmleri - Arabalar - Cars
En çok izlenen Animasyon Filmleri – Arabalar – Cars

Piston Kupası için The King ve Chick Hicks’e karşı yarışmak üzere Kaliforniya’ya gitmekte olan meşhur yarış arabası Lightning McQueen, kaza ile Radiator Springs adındaki küçük bir kasabanın yollarına zarar verir. Üstelik kendisinin de tamir olması için çok çalışması gerekmektedir. Bu sırada bu olayla beraber o kasabada geçirdiği zamanlarda dostluklar edinir ve gerçek sevgiyi yaşar. Hatta aşkı bile katar yaşamına. Bu küçük kasabada kaldığı sürece değerleri değişmeye başlar. İşte ancak ondan sonra gerçek bir kazanan olmaya hazır hale gelecektir. Arabalar üzerinden hayatın anlamına dokunan keyifli bir animasyon.

Sevebileceğin İçerik  Google Chrome Hayat Kurtaran Eklentiler - 2021

Arabalar – Cars Fragman:

Yukarı Bak – Up (IMDb 8,2)

En çok izlenen Animasyon Filmleri - Yukarı Bak - Up
En çok izlenen Animasyon Filmleri – Yukarı Bak – Up

Yukarı Bak’ta rastlantı eseri yolları kesişen iki çocuk, yıllarca sürecek tatlı ve dokunaklı bir hikayenin başkahramanlarıdır. Maceracı doğan ve hayattaki her şeye dair çocuksu saf meraklar barındıran Ellie’nin tek hayali dünyayı gezebilmektir. Carl ise sessizliği ve dinginliğiyle örttüğü maceraperestliği ve kocaman kalbiyle Ellie’nin tek isteğini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir. İki küçük çocuk büyür, evlenir, yaşlanır… Ölüm Ellie’nin kapısını çalar, Carl ise sevdiğinden kalan tek şeyi, bu çocuksu hayali gerçekleştirmeye koyulur.

Pixar stüdyolarının yaratıcılığın zirve yaptığı anlardan biri olan film, animasyonun her yaştan izleyiciye hitap ettiği gerçeğini bir kez daha kanıtlıyor. Her haliyle masum ve dokunaklı olabilen bu öykü, senesinin en iyi animasyon Oscar’ına layık görülmüştü.

Yukarı Bak – Up Fragman:

Bunlarda ilgini çekebilir;

2 YORUM

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin