image 44
Sedat Peker’in internet sitesine mahkemeden erişim engeli!

Peker’in internet sitesine mahkemeden erişim engeli!

Organize suç örgütü lideri olarak adlandırılan Sedat Peker’in internet sitesine erişim mahkeme kararıyla engellendi.

Peker’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Emniyet Müdürü, İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar ile gazeteci Hadi Özışık’a ilişkin dile getirdiği iddialar gündemde tartışılmaya devam ederken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. 

MAHKEME KARARIYLA ENGELLENDİ

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında kırmızı bülten çıkarılan Peker’in internet sitesine erişim mahkeme kararıyla engellendi.

Peker’e ait olan http://sedatpeker.com adresi Ankara 8. sulh ceza hakimliğinin 21.05.2021 tarihli ve 2021/5968 değişik iş sayılı kararıyla engellendi.

image 45
Sedat Peker’in internet sitesine mahkemeden erişim engeli!

siteye girildiğinde “sedatpeker.com, 21/05/2021 tarihli ve 2021/5698 D.İş sayılı Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla erişime engellenmiştir.” ibaresi yer alıyor

Peki Sedat Peker kimdir?

Sedat Peker
Sedat Peker

Organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla hakkında gözaltı kararı olan ve yurt dışında olan Peker, son dönemlerde YouTube’dan yayınladığı videolar ile gündemden düşmüyor. Peki, Sedat Peker kimdir?

Sedat Peker, 26 Haziran 1971 Sakarya doğumlu, Türk organize suç örgütü ve mafya lideridir. Kafkas asıllı olan Peker, Pan-Türkizme dayanan siyasi görüşleri ile de tanınır. 

Peker, 90’lı yıllarda Türkiye’de ortaya çıkan mafya oluşumlarının içerisinde yer alması nedeniyle yargılandı. 1997 ve 1998 yıllarında çete kurmak suçlaması ile yargılandığı davalarda mahkeme görevsizlik kararı verdi.

12 Mart 2005 tarihinde Kelebek Operasyonu kapsamında tutuklandı. 31 Ocak 2007 tarihinde İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava sonucunda alınan kararda “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “hürriyetinden yoksun bırakmak” ve “evrakta sahtecilik” gibi suçlardan dolayı toplam 14 yıl, 5 ay, 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. 

Sevebileceğin İçerik  Youtube Video indirebileceğiniz siteler - Youtube üzerinden Video ve MP3 indirebileceğiniz Siteler - 2021

21. Ağır Ceza Mahkemesinin uzun tutukluluk süreleri göz önünde bulundurularak cezasının 10 yıldan 5 yıla inmesiyle tahliye edildi.

HAYATI

Rizeli bir aileden gelen ve Sakarya doğumlu olan Peker, uzun süre Almanya’da yaşadı. 

1990 yılında T. Bülent Kılıç ile kurduğu bir oto firmasının servisinin dolandırılmasından ve ortağından ayrıldıktan sonra yasa dışı örgüt kurarak birçok suça karıştı.

1997’de Rize’de kaçakçı Abdullah Topçu’yu öldürmek suçundan savcı karşısına çıkan ve serbest bırakılan Peker’in iki adamı, aynı davadan müebbet hapse mahkûm oldu.

Tehditle tahsilat yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan yedi ay boyunca aranan Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998’de Romanya’dan Türkiye’ye getirildi.

Eylül 1998’de Peker ve adamları hakkında 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 12 sanıkla birlikte çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999’da tahliye edildi. Sekiz ay, yirmi dokuz gün cezaevinde bulundu.

12 Mart 2005 tarihinde İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Kelebek Operasyonu ile tutuklanmış ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava 31 Ocak 2007 tarihinde karara bağlanarak 14 yıl, 5 ay, 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Peker ayrıca örgüt kurmak, tehdit, iş yeri kurşunlama, yaralama, hürriyeti tahdit, yağma ve sahte kimlik kullanma iddiasıyla İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı.

Ergenekon davasında “silahlı terör örgütü kurma” suçuyla yargılandı. Kelebek Operasyonu davasının bozulan bölümü yeniden karara bağlandı. Peker’e bir yıl, üç ay hapis cezası verildi. Böylece hükümlü olduğu süreye 1 yıl 3 ay daha eklendi.

5 Ağustos 2013’te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında Peker’e 10 yıl hapis cezası verildi. 10 Mart 2014 tarihinde Özel yetkili mahkemelerin kararlarına ilişkin yasa değişikliği ve tutukluluk süresi beş yılı aştığı için mevzuat gereği tahliye edildi.

Kocaeli Spastik Engelliler Derneği ve Erken Doğan Çocukları Yaşatma Derneği gibi kuruluşlara yaptığı yardımlarla gündeme geldi. 9 Mart 2015’te Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfının (ZEREV) TİM Center’da organize ettiği Yılın En İyileri Ödül Töreni’nde Peker’e yaptığı yardımlardan dolayı En Hayırsever İş Adamı ve Yaşam Boyu Onur Ödülü verildi.

Sevebileceğin İçerik  Bedava Discord Nitro Nasıl Alınır? Haziran 2021

4 Nisan 2015’te Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) İzmir şubesinin açılışına onursal başkan sıfatıyla katıldı. Peker’in yaptığı yardımlar zaman zaman basına yansımaktadır. Bunların arasında Suriye Türkmenlerine dört tır gıda malzemesi yardımı ve Türkmen Dağı Tugaylarına iki tır telsiz, laptop, fotoğraf makinesi ve insansız hava aracı ve 10 adet 4×4 lüks arazi aracı yollandığı da biliniyor.

Peker, 13 Ocak 2016’da geniş katılımlı bir konuşmasında barış dilekçesini imzalayan akademisyenlerin katledileceğini söyledi. Bu konuşması nedeniyle yargılandı ancak Temmuz 2018’de beraat etti.

Peker, birkaç yıldır YouTube’da çeşitli siyasi konular hakkında yorum yaptığı bir video blog yazarıdır.

Hayat kurtaran chrome eklentileri

Sedat pekerin sosyal medya hesapları:
resmi youtube kanalı
resmi instagram hesabı
resmi twitter hesabı
resmi facebook hesabı
Peker’in hakkında detaylı yazı Wikipedia

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin