VALORANT, oyunculara silahı tutmak istedikleri el konusunda özgürlük sunan bir oyun. CS:GO kadar detaylı viewmodel ayarları içermese de silahı sol ele alma özelliğini oyuncuların ısrarları sonucunda VALORANT’a ekleyen Riot Games, bu konuda oyunculara gayet kolay bir yöntem sunuyor. Yapmanız gereken kolay adımları yazımızın devamında sizlerle paylaştık.

League of Legends’ın yapımcısı Riot Games’in sevilen FPS oyunu VALORANT kapsamında silahı sol ele alma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

VALORANT Silahı Sol Ele Alma:

  • Ana Menüdeyseniz sağ üste, oyun içindeyseniz ESC’ye tıklayarak Ayarlar menüsünü açınız.
  • Ayarlar menüsünde üst taraftan “Genel” sekmesini açın.
  • Alt tarafa kaydırarak “Diğer” kısmından “Birinci Şahıs El Kullanımı” seçeneğine geliniz
  • Silahı kullanmak istediğiniz kolunuzu sağ veya sol olarak seçin. Bu Kadar basit iyi oyunlar 🙂
valorant-silahi-sol-ele-alma
valorant-silahi-sol-ele-alma

Bu sayede VALORANT’ta kullanmak istediğiniz eli gayet kolay bir şekilde değiştirebiliyorsunuz.

Solaksanız oyunu daha rahat bir şekilde oynayabiliyor, diğer oyunlarda sol el kullanmaya alışıksanız da kas hafızanızı VALORANT’a basitçe taşımış oluyorsunuz.

VALORANT’ta Tuşla Kol Değiştirme veya bind ile kol değiştirme:

VALORANT’ta şimdilik bind kullanmak için bir yöntem bulunmuyor. CS:GO’da tek tuşla kullandığınız kolu değiştirebilirken VALORANT’ta bu özellik henüz bulunmuyor. Yine de VALORANT’ın yeniliğine ve güncellenme hızına bakarsak bu özelliğin de ilerleyen günlerde yoğun istek gelimesi durumunda oyuna yeni bir güncelleme ile ekleneceğini düşünebiliriz.

Valorant Silahı sol ele alma özelliğini getirerek, düşman vurgu rengi özelliğiyle VALORANT’ta erişilebilirliğe verdikleri önemi gösteren Riot Games’in tuş atama özelliğini VALORANT’a ekleyip eklemeyeceğini hep birlikte yakın zamanda göreceğiz.

Sevebileceğin İçerik  Intermittent Fasting Nedir? Nasıl yapılır?

Valorant Hakkında Genel Bilgi:

2020 senesinde ücretsiz olarak piyasaya çıkış yapmış olan FPS video oyunu Valorant ülkemizde de oldukça ilgi toplamayı başarmıştı. Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen oyun Riot Games tarafından yapıldı. Farklı karakter ve oynanış mekanikleri ile diğer FPS oyunları arasında bir ayrılık barındırdığını belli etti. Riot firmasının ilk FPS oyunu olmasına rağmen oyunculardan gayet güzel geri dönüşler almayı başardılar. Şu anda sadece Windows platformu üzerinden oynama imkanı olsa da yakın zamanda diğer platformlara çıkacağını düşünüyorum. 

image 12
valorant oyun içi bir kare (oynanılan karakter: jett)

Valorant Ayarları:

Oyun içerisinde oldukça güzel biçimde detaylandırılmış bir ayar menüsü bulunmakta. Bu menüden hem grafik ayarlarını hem genel ayarları veya ses ayarları gibi önemli ayarları rahat bir biçimde ayarlayabiliyorsunuz. Grafik konusunda çözünürlük olarak ve grafik kalitesi olarak ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ses ayarlarını her tür için ayrı ayrı biçimde ayarlayıp ses kasma oranınızı artırabilirsiniz. Özel bir konu olarak Aim yani Crosshair ayarlaması konusunda çok detaylı ve başarılı bir sistem oluşturulmuş. Aim görünümünde renk, kalınlık, noktalı, genişlik, ve çevre çizgileri olarak gayet kolay şekilde kendi açınıza göre kişiselleştirerek daha kaliteli bir oynanış elde edebilirsiniz. İsterseniz oyunda bulunan kontrol tuşlarını değiştirip daha kolay kullanabileceğiniz hale getirme imkanına sahipsiniz.

valorant ayarlar (menüsü) kısmından bir görüntü
valorant ayarlar (menüsü) kısmından bir görüntü

Valorant Karakterleri:

Jett

Yaşam öyküsü; Anavatanı Güney Kore’yi temsil eden Jett’in çevik ve darbelerden kaçmaya dayalı dövüş tarzı, başkalarının alamadığı riskleri almasını sağlar. Her çatışmada üstünlüğünü belli eder ve rakipleri daha nerede olduğunu anlamadan onları kesip biçmeye başlar.

valorant jett karakteri görünüş
valorant jett karakteri görünüş

Raze

Yaşam öyküsü; Bomba gibi bir kişiliğe ve kocaman silahlara sahip olan Raze, aramıza Brezilya’dan katılıyor. Kafa göz dalan oyun tarzıyla düşmanları saklandıkları deliklerden çıkarmakta ve dar alanları ”bam bam bam” temizlemekte üstüne yok.

Sevebileceğin İçerik  En çok izlenen Animasyon Filmleri - 2021
image 15
valorant raze karekteri görünüş

Breach

Yaşam öyküsü; İnsanüstü güçlere sahip İsveçli Breach, düşman zemininde sert bir şekilde yolu açan, hedeflenebilir bir kinetik dalga gönderir. Sebep olduğu hasar ve darbe, savaşın dengelerini değiştirecek niteliktedir.

image 17
valorant breach karakteri görünüş

Omen

Yaşam öyküsü; Bir anının hayaleti olan Omen gölgelerin içinde avlanır. Düşmanlarını kör eder, savaş alanını boydan boya kat eder ve paranoyanın, onun ne taraftan saldıracağını anlamaya çalışan rakiplerinin damarlarında gezinmesini sağlar.

valorant omen karakteri görünüş
valorant omen karakteri görünüş

Brimstone

Yaşam öyküsü; Aramıza ABD’den katılan Brimstone’un hava araçları sayesinde takımı her zaman 1-0 öndedir. Gereken her türlü işlevselliği titizlikle ve güvenli bir mesafeden sağlaması, muharebe alanında bu kumandanı eşsiz kılar.

valorant brimstone karakteri görünüş
valorant brimstone karakteri görünüş

Valorant video çekme programları: En iyi ekran kaydı programları‘na göz atabilirsiniz.
Valorant Resmi Sitesi
Valorant Hakkında

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin