1. Anasayfa
  2. Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Gizlilik Sözleşmesi

www.yunuskaratas.com.tr , kişisel verileri çeşitli amaçlarla toplayabilir. Aşağıda toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.

Üyelik veya www.yunuskaratas.com.tr üyelerin kendileri hakkında çeşitli form ve anketler doldurarak kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (ad-soyad, şirket bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) www.yunuskaratas.com.tr sipariş ve üyelik süreçlerine uygun olarak tarafımızca toplanır.

www.yunuskaratas.com.tr , bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz üye olurken bu tür bilgilerin alınıp alınmayacağı konusunda diledikleri seçimi yapabilir, daha sonra üye olarak giriş yaptıktan sonra bu seçim hesap bilgileri bölümünden değiştirilebilir veya kendilerine gelen bilgi mesajındaki link üzerinden bildirimde bulunabilirler.

www.yunuskaratas.com.tr e-posta yoluyla veya e-posta yoluyla gerçekleştirilen onay sürecinde üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamda iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimizle yapmış olduğumuz “Gizlilik Politikası” ile belirlenen amaç ve kapsam dışında üçüncü şahıslara açıklanmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunları tespit etmek ve verilen hizmetle ilgili ortaya çıkabilecek sorunları veya anlaşmazlıkları hızlı bir şekilde çözmek için www.yunuskaratas.com.tr , üyelerinin IP adresini kaydeder ve kullanır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgiler toplamak için de kullanılabilir.

www.yunuskaratas.com.tr Ayrıca, Gizlilik Politikası tarafından belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, talep edilen bilgileri kendi başına veya işbirliği yaptığı kişiler tarafından doğrudan pazarlama amacıyla da kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla iletişim kurmak için de kullanılabilir. www.yunuskaratas.com.tr kullanıcı tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya www.yunuskaratas.com.tr aracılığıyla yapılan işlemler hakkında bilgi www.yunuskaratas.com.tr ve çeşitli istatistiksel değerlendirmelerde, veri tabanı oluşturmada ve Pazar araştırmalarında işbirliği yaptığı kişiler tarafından üyelerimizin kimliğini açıklamadan, belirlediği amaç ve kapsam dışında bile kullanılabilir.“Gizlilik”.

www.yunuskaratas.com.tr , gizli bilgileri kesinlikle gizli ve gizli tutmayı, sır tutmayı benim yüküm saymayı ve gizliliği sağlamak ve sürdürmek için gerekli tüm önlemleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi, gizli bilgilerin tamamının veya herhangi bir kısmının kamuya girmesini önlemeyi taahhüt eder. etki alanı veya yetkisiz kullanım veya üçüncü bir tarafa ifşa edilmesi.

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

www.yunuskaratas.com.tr , alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk sırada tutar. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmaz.

İşlem sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri, tarayıcınızın alt satırında bulunan bir tuş veya kilit simgesidir. Bu, güvenli bir web sitesinde olduğunuzu ve tüm bilgilerinizin şifrelendiğini ve korunduğunu gösterir. Bu bilgiler yalnızca satış işlem sürecine ve verdiğiniz talimatlar doğrultusunda kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Güvenli Yuva Katmanı) protokolü ile şifrelenerek sorgulanmak üzere ilgili bankaya gönderilir. Kartın kullanılabilirliği onaylanırsa, alışveriş devam eder. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızca görüntülenemeyeceği ve kaydedilemeyeceği için hiçbir koşulda üçüncü şahısların bu bilgileri edinmesi engellenecektir.

Kredi kartı ile online olarak verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartı Dolandırıcılığına karşı kontrol edilmektedir. Bu nedenle alışveriş sitelerimizden ilk kez sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun teyit edilmesi gerekmektedir. Gerekirse kredi kartı sahibine bu bilgileri kontrol etmesi için müşteri veya ilgili banka ile iletişime geçilir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz erişebilir ve bu bilgileri değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvende tutarsanız, başkalarının sizinle ilgili bilgilere erişmesi ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içerisinde hareket ediyoruz. Bu sistem, kırılamayan uluslararası bir şifreleme standardıdır.

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri hizmeti bulunan, açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği internet alışveriş siteleri günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan tüm konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti veren firmanın güvenilirliği hakkında daha sağlıklı bilgiler edinebilirsiniz.

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALARI

www.yunuskaratas.com.tr , web sitesi içindeki diğer sitelere bağlantılar sağlayabilir www.yunuskaratas.com.tr , bu bağlantılar üzerinden erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriğinden hiçbir sorumluluk kabul etmez. www.yunuskaratas.com.tr ‘ye ait web sitesinde yayınlanan reklamlar, reklam iş ortaklarımız aracılığıyla kullanıcılarımıza dağıtılmaktadır. İşbu sözleşmedeki Gizlilik Politikasının İlkelerini, www.yunuskaratas.com.tr un kullanımı ile ilgilidir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.

İSTİSNAİ DURUMLAR

Aşağıda belirtilen sınırlı www.yunuskaratas.com.tr , bu “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü taraflara ifşa edebilir. Bu davalar sınırlı sayıda ile sınırlıdır;

1.Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik V.b. yetkili hukuk makamı tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği yükümlülüklere uymak;

  1. www.yunuskaratas.com.tr bm’nin kullanıcılarla yaptığı “Üyelik Sözleşmesi” ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;

3.Yetkili idari ve adli makam tarafından usulüne uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütülmesi amacıyla kullanıcılar hakkında bilgi talep etmek;

4.Bunlar, kullanıcıların haklarını veya güvenliğini korumak için bilgi sağlamanın gerekli olduğu durumlardır.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

www.yunuskaratas.com.tr siparişleriniz hakkında bm Müşteri Hizmetlerine göndereceğiniz e-postalara asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayın. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü taraflarca görüntülenebilir www.yunuskaratas.com.tr e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemeyiz.

TARAYICI ÇEREZLERİ

www.yunuskaratas.com.tr , mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanmaları hakkında bir teknik iletişim dosyası (Çerez) kullanarak bilgi edinebilir. Yukarıda belirtilen teknik iletişim dosyaları, bir web sitesinin ana bellekte saklanmak üzere kullanıcının tarayıcısına (tarayıcısına) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası, siteyle ilgili durum ve tercihleri saklayarak İnternet kullanımını kolaylaştırır.

Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiği, hangi amaçla, bir kişinin siteyi kaç kez ziyaret ettiği ve sitede ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgi edinmeye ve kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik oluşturmaya yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya e-postanızdan veri veya diğer kişisel bilgileri almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların çoğu ilk başta teknik iletişim dosyasını kabul edecek şekilde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar teknik iletişim dosyasının gelmediğinden veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde bir uyarı verildiğinden emin olmak için ayarları değiştirebilir.

www.yunuskaratas.com.tr , bu “Gizlilik Politikası” hükümlerini istediği zaman sitede yayınlayarak veya kullanıcılara e-posta göndererek veya sitede yayınlayarak değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değişirse, yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için www.yunuskaratas.com.tr aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

,Confidentiality Agreement

PRIVACY POLICY

www.yunuskaratas.com.tr , may collect personal data for various purposes. Below, it is stated how and in what way the collected personal data is collected, how and in what way this data is protected.

Membership or www.yunuskaratas.com.tr a number of personal information of the members about themselves (such as name-surname, company information, telephone, address or e-mail addresses) by filling out various forms and questionnaires on them www.yunuskaratas.com.tr it is collected by us in accordance with the order and membership processes.

www.yunuskaratas.com.tr , may send campaign information, information about new products, promotional offers to its customers and members during some periods. Our members can make any choice about whether to receive such information while becoming a member, then after logging in as a member, this choice can be changed from the account information section, or they can notify via the link in the information message received to them.

www.yunuskaratas.com.tr during the approval process carried out through or by email, the personal information transmitted to our store electronically by our members will not be disclosed to third parties except for the purposes and scope determined by the “Privacy Policy” that we have made with our Members.

In order to identify problems related to the system and to quickly resolve any problems or disputes that may arise related to the provided service www.yunuskaratas.com.tr , records the IP address of its members and uses it. IP addresses can also be used to identify users in a general way and collect comprehensive demographic information.

www.yunuskaratas.com.tr , May also use the requested information for direct marketing purposes by itself or by the persons with whom it cooperates, except for the purposes and scope determined by the Privacy Policy. Personal information can also be used to contact the user when necessary. www.yunuskaratas.com.tr information requested by the user or information provided by the user, or www.yunuskaratas.com.tr information about transactions made through www.yunuskaratas.com.tr and it can be used by the people with whom it cooperates in various statistical evaluations, database creation and Sunday research without revealing the identity of our members, even outside the purposes and scope determined by “Confidentiality”.

www.yunuskaratas.com.tr , undertakes to keep confidential information strictly private and confidential, to consider it my burden to keep a secret, and to take all necessary measures and exercise due diligence to ensure and maintain confidentiality, prevent all or any part of confidential information from entering the public domain or unauthorized use or disclosure to a third party.

CREDIT CARD SECURITY

www.yunuskaratas.com.tr , keeps the security of credit card holders who make purchases from our shopping sites in the first place. Your credit card information is not stored in our system in any way.

There are two things you need to pay attention to in order to understand that you are on a secure site when you enter the transactions process. One of them is a key or lock icon located on the bottom line of your browser. This shows that you are on a secure website and all your information is encrypted and protected. This information is used only depending on the sales transaction process and in the direction of the instructions you provide. The information about the credit card used during the shopping is encrypted with 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protocol independently of our shopping sites and sent to the relevant bank for questioning. If the card’s availability is confirmed, the shopping will continue. Since no information about the card can be viewed and saved by us, third parties will be prevented from obtaining this information under any circumstances.

The reliability of pay/invoice/delivery address information of orders placed online by credit card is checked by our company against Credit Card Fraud. Therefore, in order for customers who order from our shopping sites for the first time to reach the procurement and delivery stage of their orders, it is necessary to confirm the accuracy of financial and address/phone information first. If necessary, the credit card holder is contacted with the customer or the relevant bank to check this information.

Only you can access all the information you provide while becoming a member and you can change it. If you keep your member login information secure, it is not possible for others to access and change information about you. For this purpose, we act within the 128 bit SSL security area during membership transactions. This system is an international encryption standard that cannot be broken.

Internet shopping sites with an information line or customer service service and where open address and telephone information are indicated are more preferred today. In this way, you can get detailed information about all the issues that are on your mind, and you can get healthier information about the reliability of the company providing online shopping services.

THIRD-PARTY WEBSITES AND APPLICATIONS

www.yunuskaratas.com.tr , may provide links to other sites within the website www.yunuskaratas.com.tr , does not bear any responsibility for the privacy practices and content of the sites accessed through these links. www.yunuskaratas.com.tr the advertisements published on the website belonging to the are distributed to our users through our advertising business partners. Business The Principles of the Privacy Policy in this agreement, www.yunuskaratas.com.tr it relates to the use of flour, does not cover third-party websites.

EXCEPTIONAL CASES

The limited specified below www.yunuskaratas.com.tr , may disclose information belonging to users to third parties except for the provisions of this “Privacy Policy”. These cases are limited to a limited number of;

1.Law, Decree Law, Regulation V.b. to comply with the obligations imposed by the legal rules issued by the competent legal authority and which are in force;

2. www.yunuskaratas.com.tr in order to fulfill the requirements of the “Membership Agreement” and other agreements concluded by un with users and to put them into practice;

3.Requesting information about users for the purpose of conducting a duly conducted research or investigation by the competent administrative and judicial authority;

4.These are cases where it is necessary to provide information in order to protect the rights or security of users.

EMAIL SECURITY

www.yunuskaratas.com.tr never write down your credit card number or passwords in the emails you will send to un Customer Service about any of your orders. The information contained in the emails may be viewed by third parties www.yunuskaratas.com.tr under no circumstances can we guarantee the security of the information transferred from your e-mails.

BROWSER COOKIES

www.yunuskaratas.com.tr , may obtain information about users visiting our store and users’ use of the website by using a technical contact file (Cookie). The aforementioned technical communication files are small text files that a website sends to the user’s browser (browser) to be stored in main memory. The technical communication file makes it easier to use the Internet by storing status and preferences about the site.

The technical communication file helps to obtain statistical information about how many people have visited the site, for what purpose, how many times a person has visited the site, and how long they have stayed on the site, and to dynamically generate ads and content from user pages specially designed for users. The technical communication file is not designed to retrieve data or any other personal information from the main memory or from your email. Many of the browsers are designed to accept the technical communication file at first, but users can change the settings to ensure that the technical communication file does not arrive or that a warning is given when the technical communication file is sent.

www.yunuskaratas.com.tr , may change the provisions of this “Privacy Policy” at any time by publishing them on the site or by sending e-mail to the users or publishing them on the site. If the provisions of the Privacy Policy change, it becomes effective on the date of publication.

For all kinds of questions and suggestions about our privacy policy www.yunuskaratas.com.tr you can reach from the contact information of a below.

Privacy Policy

Effective date: 3 April, 2022

Muzik+(“us”, “we”, or “our”) operates the https://yunuskaratas.com.tr/ website (hereinafter referred to as the “Service”). This page informs you of our policies regarding the collection, use and disclosure of personal data when you use our Service and the choices you have associated with that data. We use your data to provide and improve the Service. By using the Service, you agree to the collection and use of information in accordance with this policy. Unless otherwise defined in this Privacy Policy, the terms used in this Privacy Policy have the same meanings as in our Terms and Conditions, accessible from https://yunuskaratas.com.tr/

Service

Service is the https://yunuskaratas.com.tr/ website operated by Muzik+ Team

Personal Data

Personal Data means data about a living individual who can be identified from those data (or from those and other information either in our possession or likely to come into our possession).

Usage Data

Usage Data is data collected automatically either generated by the use of the Service or from the Service infrastructure itself (for example, the duration of a page visit).

Cookies

Cookies are small files stored on your device (computer or mobile device).

Data Controller

Data Controller means the natural or legal person who (either alone or jointly or in common with other persons) determines the purposes for which and the manner in which any personal information are, or are to be, processed. For the purpose of this Privacy Policy, we are a Data Controller of your Personal Data.

Data Processors (or Service Providers)

Data Processor (or Service Provider) means any natural or legal person who processes the data on behalf of the Data Controller. We may use the services of various Service Providers in order to process your data more effectively.

Data Subject (or User)

Data Subject is any living individual who is using our Service and is the subject of Personal Data.

Information Collection and Use

We collect several different types of information for various purposes to provide and improve our Service to you. Types of Data Collected Personal Data While using our Service, we may ask you to provide us with certain personally identifiable information that can be used to contact or identify you.

Personal Data

Personally identifiable information may include, but is not limited to: Email address Your IP Address Cookies and Usage Data We may use your Personal Data to contact you with newsletters, marketing or promotional materials and other information that may be of interest to you. You may opt out of receiving any, or all, of these communications from us by contacting us. Usage Data We may also collect information on how the Service is accessed and used (“Usage Data”). This Usage Data may include information such as your computer’s Internet Protocol address (e.g. IP address), browser type, browser version, the pages of our Service that you visit, the time and date of your visit, the time spent on those pages, unique device identifiers and other diagnostic data. This is all stored by google, and not us. We may use email addresses in the future, only to send registered users emails about our service.

Tracking & Cookies

Data We use cookies and similar tracking technologies to track the activity on our Service and we hold certain information. Cookies are files with a small amount of data which may include an anonymous unique identifier. Cookies are sent to your browser from a website and stored on your device. Other tracking technologies are also used such as beacons, tags and scripts to collect and track information and to improve and analyse our Service. You can instruct your browser to refuse all cookies or to indicate when a cookie is being sent. However, if you do not accept cookies, you may not be able to use some portions of our Service.

Tracking & Cookies Data

We use cookies and similar tracking technologies to track the activity on our Service and we hold certain information. Cookies are files with a small amount of data which may include an anonymous unique identifier. Cookies are sent to your browser from a website and stored on your device. Other tracking technologies are also used such as beacons, tags and scripts to collect and track information and to improve and analyse our Service. You can instruct your browser to refuse all cookies or to indicate when a cookie is being sent. However, if you do not accept cookies, you may not be able to use some portions of our Service.

Use of Data

Muzik+ uses the collected data for various purposes: To provide and maintain our Service To notify you about changes to our Service To allow you to participate in interactive features of our Service when you choose to do so To provide customer support To gather analysis or valuable information so that we can improve our Service To monitor the usage of our Service To detect, prevent and address technical issues To provide you with news, special offers and general information about other goods, services and events which we offer that are similar to those that you have already purchased or enquired about unless you have opted not to receive such information Legal Basis for Processing Personal Data under the General Data Protection Regulation (GDPR) If you are from the European Economic Area (EEA), Muzik+ legal basis for collecting and using the personal information described in this Privacy Policy depends on the Personal Data we collect and the specific context in which we collect it. Muzik+ may process your Personal Data because: We need to perform a contract with you You have given us permission to do so The processing is in our legitimate interests and it is not overridden by your rights For payment processing purposes To comply with the law

Retention of Data

Muzik+ will retain your Personal Data only for as long as is necessary for the purposes set out in this Privacy Policy. We will retain and use your Personal Data to the extent necessary to comply with our legal obligations (for example, if we are required to retain your data to comply with applicable laws), resolve disputes and enforce our legal agreements and policies. Muzik+ will also retain Usage Data for internal analysis purposes. Usage Data is generally retained for a shorter period of time, except when this data is used to strengthen the security or to improve the functionality of our Service, or we are legally obligated to retain this data for longer periods.

Transfer of Data

Your information, including Personal Data, may be transferred to – and maintained on – computers located outside of your state, province, country or other governmental jurisdiction where the data protection laws may differ from those of your jurisdiction. If you are located outside United States and choose to provide information to us, please note that we transfer the data, including Personal Data, to United States and process it there. Your consent to this Privacy Policy followed by your submission of such information represents your agreement to that transfer. Muzik+ will take all the steps reasonably necessary to ensure that your data is treated securely and in accordance with this Privacy Policy and no transfer of your Personal Data will take place to an organisation or a country unless there are adequate controls in place including the security of your data and other personal information.

Legal Requirements

Muzik+ may disclose your Personal Data in the good faith belief that such action is necessary to: To comply with a legal obligation To protect and defend the rights or property of Muzik+ To prevent or investigate possible wrongdoing in connection with the Service To protect the personal safety of users of the Service or the public To protect against legal liability

Security of Data

The security of your data is important to us but remember that no method of transmission over the Internet or method of electronic storage is 100% secure. While we strive to use commercially acceptable means to protect your Personal Data, we cannot guarantee its absolute security. Our Policy on “Do Not Track” Signals under the California Online Protection Act (CalOPPA) We do not support Do Not Track (“DNT”). Do Not Track is a preference you can set in your web browser to inform websites that you do not want to be tracked. You can enable or disable Do Not Track by visiting the Preferences or Settings page of your web browser. Your Data Protection Rights under the General Data Protection Regulation (GDPR) If you are a resident of the European Economic Area (EEA), you have certain data protection rights. Muzik+ aims to take reasonable steps to allow you to correct, amend, delete or limit the use of your Personal Data. If you wish to be informed about what Personal Data we hold about you and if you want it to be removed from our systems, please contact us. In certain circumstances, you have the following data protection rights: The right to access, update or delete the information we have on you.Whenever made possible, you can access, update or request deletion of your Personal Data directly within your account settings section. If you are unable to perform these actions yourself, please contact us to assist you. The right of rectification.You have the right to have your information rectified if that information is inaccurate or incomplete. The right to object.You have the right to object to our processing of your Personal Data. The right of restriction.You have the right to request that we restrict the processing of your personal information. The right to data portability.You have the right to be provided with a copy of the information we have on you in a structured, machine-readable and commonly used format. The right to withdraw consent.You also have the right to withdraw your consent at any time where Muzik+ relied on your consent to process your personal information. Please note that we may ask you to verify your identity before responding to such requests. You have the right to complain to a Data Protection Authority about our collection and use of your Personal Data. For more information, please contact your local data protection authority in the European Economic Area (EEA).

Service Providers

We may employ third party companies and individuals to facilitate our Service (“Service Providers”), provide the Service on our behalf, perform Service-related services or assist us in analysing how our Service is used. These third parties have access to your Personal Data only to perform these tasks on our behalf and are obligated not to disclose or use it for any other purpose.

Payments

We may provide paid products and/or services within the Service. In that case, we use third-party services for payment processing (e.g. payment processors). We will not store or collect your payment card details. That information is provided directly to our third-party payment processors whose use of your personal information is governed by their Privacy Policy. These payment processors adhere to the standards set by PCI-DSS as managed by the PCI Security Standards Council, which is a joint effort of brands like Visa, MasterCard, American Express and Discover. PCI-DSS requirements help ensure the secure handling of payment information.

Links to Other Sites

Our Service may contain links to other sites that are not operated by us. If you click a third party link, you will be directed to that third party’s site. We strongly advise you to review the Privacy Policy of every site you visit. We have no control over and assume no responsibility for the content, privacy policies or practices of any third party sites or services.

Children’s Privacy

Our Service does not address anyone under the age of 13 (“Children”). We do not knowingly collect personally identifiable information from anyone under the age of 13. If you are a parent or guardian and you are aware that your Child has provided us with Personal Data, please contact us. If we become aware that we have collected Personal Data from children without verification of parental consent, we take steps to remove that information from our servers.

Changes to This Privacy Policy

We may update our Privacy Policy from time to time. We will notify you of any changes by posting the new Privacy Policy on this page. We will let you know via email and/or a prominent notice on our Service, prior to the change becoming effective and update the “effective date” at the top of this Privacy Policy. You are advised to review this Privacy Policy periodically for any changes. Changes to this Privacy Policy are effective when they are posted on this page